Yüzüncü Yıl Üniversitesi Y. Lisans ve Doktora Program İlanı

Oca 29

İSTENİLEN BELGELER 1. ALES Sınav Sonuç Belgesinin aslı veya fotokopisi. 2. Mezuniyet Belgesi ya da Diplomanın fotokopisi.( Aslı veya Onaylı ) 3. Transkript Belgesinin aslı veya noter tasdiklisi( Mezun olduğu üniversiteden alınmış 100’lük Sisteme çevrim belgesi. Eğer mezun olunan üniversite 100’lük sisteme çevirim belgesi veremiyorsa, ilgili üniversiteden alınmış 100’lük not sisteme göre çevirim yapılmadığına dair bir belge sunulacaktır. Bu belgeyi sunan öğrencilerin çevirimi Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nce hazırlanan bir cetvel uyarınca yapılır.) 4 2 adet fotoğraf. 5. Yabancı Dil Sınavı Belgesi ( Doktora İçin)
BAŞVURU KOŞULLARI
1- Tezli Yüksek Lisans programlarına başvurabilmek için adayların; Lisansüstü programların ön gördüğü bir lisans diplomasına ve ÖSYM tarafından yapılan ALES’ten, başvurdukları lisansüstü programın gerekli gördüğü puan türünden en az 55 standart puana sahip olmaları gerekir.

2- Lisansüstü Sınavını kazanan adayların başka bir lisansüstü programa kayıtlı oldukları tespit edildiğinde 15.07.2005 tarihli Yüksek Öğretim Kurulu Kararı gereğince kaydı silincektir.

3- Doktora Programına başvurabilmek için adayların bir lisans veya Yüksek lisans diplomasına, hazırlık sınıfları dışında en az on yarıyıl ( beş yıl) süreli lisans eğitimi yapılan, tıp, diş hekimliği, veteriner veya eğitim fakültesi diplomasına, eczacılık ve fen fakültesi lisans veya yüksek lisans derecesine veya Sağlık Bakanlığınca düzenlenen bir laboratuvar dalında kazanılan uzmanlık yetkisine sahip olmaları, lisans eğitiminden sonra yüksek lisans yapmış olanların tezli yüksek lisans diplomasına sahip olmaları ve ALES’ten başvurduğu programın puan türünden en az 55 standart puana sahip olmaları gerekir. Buna ilaveten doktora başvuran tüm adayların ÜDS’den en az 55 puana veya YÖK tarafından kabul edilen bir uluslar arası yabancı dil sınavından, YÖK tarafından belirlenen en az standart yabancı dil puanına sahip olması gerekir.

4- Lisansüstü Giriş Sınavlarına Yüzüncü Yıl Üniversitesi dışındaki Üniversitelerin Araştırma Görevlileri başvuramaz. Öğretim Görevlileri, Okutman ve Uzmanlar ise kazandıkları takdirde kendi Üniversitelerinden Lisansüstü programlara devam edebileceklerine dair belge getirmek zorundadırlar.

5-02/06/2007 tarihinden önce araştırma görevlisi kadrosuna atanmış, yüksek lisansa başlamış veya bir yüksek lisans diploması alarak doktroa eğitimine başlayacak olanların, ÜDS veya KPDS’den en az 50 puan veya YÖK tarafından kabul edilen uluslar arası yabancı dil sınavlarından birinden YÖK’ün öngördüğü bir puanı almaları yeterlidir.

PDR kontenjan 7 , sözel puana göre alım yapılacak…

BURADAN


22 Yorum

 1. gülden çiğdem /

  ben işletme lisans mezunuyum.güz dönemi ales sınavından eşit ağırlık puanım 62.okul not ortalamam 3,21.sizin başvurular başlamış mı öğrenebilir miyiz?

 2. hüseyin binay /

  ben aradım öğrenci işlerini ilanların 4-5 mart tarihlerinde ayınlanacağını söyledler..alım var yani

 3. merhaba,ben yabanci uyruklu, doktora programi isletme veya muhasebe ve finansman bolumune basvura bilirmiyim,yardimci olursaniz cok sevinirim.cevap bekliyorum, saygilar

  • fatih /

   merhaba.yüksek lisansa başvuru yapmam için ALES’e girmiş olmam şart mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.

 4. merhaba yyü de sosyal bilgiler yüksek lisans var mı yada bu bölümden mezunun başvuracağı bölüm birde en az kaç ales puanı lazım ?

 5. yağmur /

  mrb. yyü sitesini takip ediyorum hemşirelik mezunuyum yüksek lisans yapmak istiyorum ama bununla ilgili hiç bir gelişme bir duyuru göremedim haberi olan varsa yazan olursa sevinirim

 6. van da bu yıl pdr yüksek lisans programı var mı varsa başvuruları ne zaman

 7. rozerin /

  ziraat fakültesi alımı var mı tezsiz yada tezli

 8. mustafa /

  yyü pdr doktora var mı ?

 9. emrullah /

  Mrb yyu anayasa hukuku varmı acaba.varsa başvurular ne zaman.

 10. DERYA /

  çocuk gelişimi öğretmenliği mezunuyum . pdr de yüksek lisans yapabilir miyim . ales in en az kaç olması gerekir. teşekkürler…

 11. melek /

  ebelik bölümü mezunuyum hangi anabilim dallarrını secebileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz

 12. mümine /

  merhabalar önümüzdeki sene pskolojiden alım olur mu bir de pdr aleste hangi puan türü istiyor burda ?

 13. ceylan /

  Ales puanım 72 ve dil sınavına girmedim. Ebeyim kendi branşımda yüksek lisans yapmak istiyorum kabul edilir miyim

Yorum Yap!


× beş = 35