Gaziantep Üniversitesi Yüksek Lisans İlanı

Tem 29

Gaziantep Üniversitesi Yüksek Lisans İlanı

Tezli Kontenjan 4

Tezsiz Kontenjan 30

Eğitim Bilimleri Ana Bilim Dalı Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans  programına başvuracak adayların Üniversitelerin 4 yıllık Psikolojik Danışma ve Rehberlik,  Eğitimde Psikolojik Hizmetler ve Psikoloji Programı mezunu olmaları gerekir.

• Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık II. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans programına başvuracak adayların Rehberlik ve Psikolojik Danışma/Psikolojik Danışma ve Rehberlik,  Psikoloji Bölümü, Eğitimde Psikolojik Hizmetler, Okul Öncesi Eğitimi, Çocuk Gelişimi,  Özel Eğitim, Sosyal Hizmetler Mezunu olmaları veya Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı  kurum ve kuruluşlarda rehber öğretmen olarak çalışıyor olmaları gerekir.

 

http://www1.gantep.edu.tr/~ses/sites/default/files/SBE%20%C4%B0lan%20Metni%202012_0.pdf

4 Yorum

  1. Ayşe Çiçek /

    enstitünün Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü tezsiz yüksek lisans başvuru koşulları ilanında , tezsiz yüksek lisans proğramına başvurusu kabul edilecek bölümler arasında, sosyoloji ve eğitim bilimleri mezunları yok ama bu bölümden başvuranlar yedeklerde ilk sıralarda, nedenini öğrenmek istiyorum.

    • Sorunun muhattabı üniversite ama tezsiz başvurularında genelde 4 yıllık lisans mezunu diye şart yazıyorlar ve herkes başvurabiliyor.

  2. Mevra AKDAĞ /

    Merhaba ben bi ilköğretim okulunda rehber öğretmen olarak görev yapıorum 4 yıllık rehberlik ve psikolojik danışmanlık diplomam var üniversitenizde yüksek lisans yapmak istiyorum ancak net bilgiler edinemedim bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Yorum Yap!


× 9 = yirmi yedi